Панко Віталій Федорович.

Народився 12 квітня 1953 року у с. Червонопартизанське Петриківського району Дніпропетровської області. Майстерність у галузі петриківського розпису перейняв у батька, Панка Федора Савича. Навчався у Дніпропетровському державному художньому училищі.
У 1972 році розпочав трудову діяльність на посаді майстра петриківського розпису в Експериментальному цеху петриківського розпису у с. Петриківка у системі Укрхудожфонду Спілки художників СРСР та України.
З 1989 р. член Національної спілки художників України. Брав активну участь у громадській роботі творчої молоді Дніпропетровської області. Учасник обласних, республіканських, всесоюзних та міжнародних художніх виставок і фестивалів народної творчості.
Працює в галузі живопису та декоративно-прикладного мистецтва. Творчій манері В. Панка властиві чіткість композиції, лаконічність мови. Цими засобами художник досягнув максимальної виразності розписів на виробах із дерева – тарелях, вазах («Калиновий гай», 1979; «Рідна земля», 1984), посуді (кухоль «Мисливський» (1983), меблях (до прикладу, стільцях). Митець надає перевагу національним мотивам, тяжіє до створення сюжетних композицій – «Юність наших дідів» (1980), «Чар-зілля» (1980), панно «Пам’ять» (1985), «Пісня про хліб» (1985). Відомою станковою роботою є панно «Гопак» (1980).
У 1991 році ініціював та підняв регіональну проблему створення на території Петриківського району, що на Дніпропетровщині, історико-культурного та природно-екологічного комплексу. Для цього в1991 році ініціював проведення наукової експедиції регіону, де було досліджено 33 населених пункти півдня Полтавської та півночі Дніпропетровської області.
У 1992 році став депутатом Петриківської райради та головою депутатської комісії з питань освіти, культури, молоді, спорту та екології. Запропонував концепцію розвитку району на основі поєднання с/г виробництва, туризму та
екології. На посаді помічника-консультанта Народного депутата Верховної Ради України (12 років), сприяв впровадженню на регіональному рівні створення історико-культурного та природного парку.
З 6 грудня 2005 по 12 квітня 2015 року працював на посаді керівника внутрішньої політики Петриківської райдержадміністрації та в.о. відділу культури.
У 2012 році закінчив навчання в ДДТУ та отримав вищу освіту спеціаліста за спеціальністю «Соціологія». Проходив підвищення кваліфікації в ДАДУ (академія держуправління). Займався підготовкою проєкту щодо надання петриківському розпису статусу нематеріальної спадщини людства від ЮНЕСКО.
У 2019 році брав участь в українському фестивалі до Дня незалежності у Канаді в м. Монреаль та м. Торонто та у зустрічі Світового Конгресу Українців, де подарував свої роботи офіцерам ЗСУ України.
Має дипломи та грамоти від керівництва Укрхудожфонду, різних творчих організацій. Має подяку від голови облради за розвиток туризму в області, подяку від Адміністрації Президента України, а також грамоти від керівництва району та області.

Тел.: 098 0910895
email: protovch@ukr.net

РОБОТИ АВТОРА:

Хата мого діда. 1969 р., п. о.

Гопак. 1980 р., папір, я. темпера.

Чар-зілля. 1980 р., папір, я. темпера.

Ваза "Калина". 1987 р., дерево, підлаковий розпис.

Таріль «Червона калина». 2003 р., дерево, підлаковий розпис.

 
   
   
   
   
   

 

 

 

Назад